Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca marifet aktarımı yürekin bileğil, aynı zamanda sefa yürekin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız rastgele biriyle bünyelabildiği kabil ayrıca tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri eliyle bünyelabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş yapmak yürekin yalnızca nickname (suni isim) söylemek yerinde olurken kimilarındaysa sohbete kafalamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program açıklık dulukünü kullanarak yalnızca makalelı, makalelı ve fonlü, ünlü ve fonlü kabil tercihe bağlamlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı gücük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma yazılımıdır. Bir özge pop chat program olan ve internetin efsane yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir