Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Kıymet Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Organizasyon sahaında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim dalünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece eğitim dalünde eş olarak birkötü markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çtuzakışmalar yürüten KALKO, birkötü futbol, basketbol abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde konum aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taçı düzen Türkiye’nin en kebir özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda konum almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı birkötü toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her yıl birkötü öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir