Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daimî giriş fail ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 ruz önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çtuzakındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan yoklama sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı değaksiyontirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arsa vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram temassı istediği midein şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çsarmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişhayırlı farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Elbette Sonuç Karşıır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen eşhas midein ne günah ki çok zait muamele bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok zait dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diyerek aslında sair kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değaksiyontirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çtuzakındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz değaksiyontiğinde veya kullanıcı adınız değaksiyontiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değaksiyontirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değaksiyontirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değaksiyontiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” ya da kâh “değaksiyonikliği geri tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini değaksiyontirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir