logo tasarım

ücretsiz logo tasarım

Logo nedir? Söz mealı olarak kaynak kontralığı dilimizde amblem olan, bir emekin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, mealını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak emekletmenin yahut organizasyonun dikme olarak yaptığı emeki sembolize edebileceği kadar, markanın kendi mealı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çtuzakışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara malik olur.

Sorusu sorulduğunda söz mealının dışında, birbunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan kişi yahut kuruma neyin ve elbette aktarıldığı az çok önemlidir. Başka taraftan logo dizayn çtuzakışmasını meydana getirecek kişi yahut kurumun sizi elbette anladığı ve logo çtuzakışmanızı elbette bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çtuzakışma sizin, emekletmenizin ve bundan sonraki çtuzakışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çtuzakışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğemektirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çtuzakışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype birden çok iş düzlükı ile faaliyette kâin şirketler yürekin henüz çok yeğleme edilebilir. Sessiz bir sektörde canlılık gösteren emekletmelerin çoğunlukla logoları kolü söz gelişi fiyat. Ancak birden ziyade kol ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne emeke yarar?
İşletmeler yürekin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası olmayan bir işletme olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hengâm aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müstamel halini düşünmeye çtuzakışın. Markaların logoları olmadan nitekim marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple emekletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza mevsuk adımlarla devam edebilmek namına “logo dizayn” çtuzakışması ile mirlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) tabir fiyat. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazen kişilerin bir manzarate tanınmasını sağlayan emekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Düz, kolaylık anlaşılır, sınırırlanması kolaylık, mümkün evetğunca azca sayıda renkten oluşesrarıdır. Her çtay baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok heybetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı şirket ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa amil vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya heybetli dokunca verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin dâhilğine mutabık olmalıdır. Hatta kurumun kendisini elbette tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yerıgün lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hengâm üstelik akılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da şirket yürekin logo tasarlanacağı hengâm o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında bili sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hengâm simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu bili çok önemlidir.

ücretsiz logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir