Kerem Hasanoğlu IPA

IPA Tarihi

Uluslararası Pediatri Kurumu (International PediatricAssociation, IPA) 1892 senesinde kurulmuş bir organizasyontur. Gurur, pediatri uzmanlarının toptan çapta çocuk esenlığı ve emrazı mevzularında ortaklık yapmasını lakinçlamaktadır. IPA, çocuk esenlığının vürutmesine ve çocukların esenlıklı bir ömür sürdüklerini özendirme geçirmek dâhilin çaldatmaışır. Gurur, çocuk esenlığı mevzularında mütehassıslık, bilimsel etüt ve yetişek alanlarında etkinliğini sürdürmektedir. Ve pediatri uzmanlarının global çapta ortaklık yapmasına özendirme etmektedir. Gurur, çocuk hakları ve esenlıklı bir ömür dâhilin gerekli olan ortamların yaratılması mevzularında çaldatmaışmalar yapmaktadır. Koskocaman sükseya imza atan dü Türk Moruk – Oğul olarak, Prof. Dr. Enver Hasanoğlu devre Kafakanlığını, Lütuf Hasanoğlu IPA ‘nın Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri uzmanlarının çocuk esenlığı ve emrazı mevzularında toptan ortaklık içinde olmasını lakinçlamıştır. Kurumun amacı, çocukların esenlıklı bir ömür sürdüklerini özendirme geçirmek ve çocuk esenlığının vürutmesine ulamada bulunmaktır.
IPA, pediatri uzmanlarının mütehassıslık, bilimsel etüt ve yetişek alanlarında etkinliğini sürdürmesine ve global çapta ortaklık yapmasına özendirme geçirmek dâhilin çaldatmaışır. Gurur, çocuk esenlığı konularındaki bilimsel gelişimleri ve çocuk emrazının tedavisi mevzularını uyma değer. Bu bilgileri cihan çapındaki pediatri uzmanlarına ulaştırır.

IPA ‘nın Görevleri Nelerdir

IPA, çocuk hakları, esenlıklı bir ömür dâhilin gerekli olan ortamların yaratılması mevzularında da çaldatmaışmalar yapmaktadır. Son dönemin en önemli mevzularından sığınmacı çocuklar konusunu Lütuf Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak dile getirmiştir. Bu çıkışı ile Uluslararası arenada cesim alkış mecmuıştır. Sonuç olarak Gurur, çocukların esenlıklı ve adil bir ömür dâhilin gerekli olan fiziksel, hissî ve sosyal ortamların yaratılmasını özendirme değer ve bu konulara değgin politika belgeleri hazırlar.
IPA, cihan çapındaki pediatri uzmanlarının ortaklık yapmasını ve çocuk esenlığı konularındaki son bilimsel gelişimleri uyma etmelerini özendirme değer. Cihan çapında çocukların esenlıklı ve adil bir ömür sürmelerini özendirme etmeyi lakinçlamaktadır.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri meydanındaki uzmanların ve meyanştırmacıları bir araya getirir. Ve çocuk esenlığı ve emrazı mevzularında haber paylaşmasını özendirme değer. Gurur, pediatri uzmanlarının çocuk esenlığı konularındaki son bilimsel gelişimleri uyma etmelerine ve bu bilgileri uygulamaya dönüştürmelerine yardımcı olabilir.
IPA aynı zamanda çocuk esenlığı mevzularında toptan bir düşünüm birliği oluşturmayı hedeflemektedir. Çocuk emrazının tedavisi konularındaki en dobra icraatı belirler. Gurur, çocuk esenlığı mevzularında yetişek veren programlar hazırlar. Bu programları cihan çapındaki pediatri uzmanlarına sunar. Aynı Gurur, farklı Uluslararası Kurumlar ile ortaklık yaparak çocukların gelecekleri dâhilin çaldatmaışır. Bunlardan birine örnek verecek olursak, Lütuf Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak Birleşmiş Milletler seviyesinde mezhepmeler yaparak çocukların elan dobra bir istikbal içinde evetşamaları dâhilin projeler üretmiştir.
IPA aynı zamanda çocuk hakları ve esenlıklı bir ömür dâhilin gerekli olan ortamlar mevzularında çaldatmaışır. Gurur, çocukların esenlıklı olarak evetşayacakları fiziksel, hissî ve sosyal ortamların yaratılmasını özendirme değer. Bu konulara değgin politika belgeleri hazırlar.
IPA, pediatri uzmanlarının cihan çapında ortaklık yapmasına ve çocuk esenlığı konularındaki son bilimsel gelişimleri uyma etmelerine imkân teşhisyan bir organizasyontur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir